kształtki hydrauliczne czarne

Kształtki czarne – Kup wygodnie w hurtowni hydraulicznej!

Wyzwania obecnych czasów, z jakimi przyszło nam się mierzyć, zmiana dotychczasowych standardów i zwyczajów zakupowych wymusiła również zmiany w podejściu do postrzegania zakupów „w sieci”. Obecna pandemia, lockdown, ograniczenia swobody prowadzenia działalności gospodarczej, wymusiły zmiany w naszym zachowaniu i przyśpieszyły rozwój technologii oraz kanałów sprzedaży internetowej. Z tych właśnie względów chcąc wybrać czarne kształtki i łączniki, korzystniej jest skorzystać z oferty hurtowni hydraulicznej online. W ofercie liderów w branży znajduje się szeroki wachlarz artykułów hydraulicznych, w tym czarnych kształtek!

 

Bezpieczny i szybki sposób na zakupu artykułów hydraulicznych

Zakupy w sieci stają się obecnie podstawową formą zakupów. Wygoda i szybkość realizacji zamówień to atuty, które oferowane są klientom. Hurtownie hydrauliczne zapraszają do zapoznania się ze swoją ofertą czarnych kształtek gwintowanych i spawalniczych, a także z pełną ofertą systemów instalacyjnych. Kształtki czarne w ofercie sklepu instalacyjnego Proterm dostarcza polski producent.

Kształtki czarne, wykonane z żeliwa ciągliwego przeznaczone są do pracy w instalacjach centralnego ogrzewania. Po stronie kotłowej wykorzystywane głównie do łączenia rur z wszystkimi urządzeniami pracującymi w układzie zamkniętym. Kształtki i łączniki z żeliwa czarnego stosuje się również w instalacjach gazowych. Oferowane produkty spełniają wymogi polskiej normy PN-EN 10242:99+A1: 2002+A2:2005.

dwuzłączka ocynk

Właściwości czarnych kształtek dostępnych w sklepie Proterm

Właściwości użytkowe i charakterystyka pracy kształtek czarnych, żeliwnych mieści się w szerokim zakresie temperatury i ciśnienia pracy (-20+120st C/25 bar).

Czarne kształtki żeliwne to fundament wszelkich instalacji grzewczych i przemysłowych. Stosowane w budownictwie od pokoleń, gwarantują niezwykle stabilne i trwałe połączenie wszystkich elementów systemu rur i kształtek. Modernizując starą instalację należy pamiętać, aby nowe sekcje łączyć w miarę możliwości za pomocą identycznych produktów jak te, z których zostały wykonane.

Kształtki i łączniki wykonane z żeliwa czarnego mogą z być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a odpowiednio zabezpieczone również prowadzone w wykopach ziemnych. Systemy instalacji gazowych natomiast łączy się głównie metodą spawania. Instalacje prowadzone na zewnątrz budynku oznacza się kolorem żółtym. W instalacjach gazowych stosuje się rury stalowe czarne bez szwu, które łączy się z kształtkami spawalniczymi metodą spawania. Miejsce łączenia należy odpowiednio oczyścić i zabezpieczyć przed korozją sprawdzonymi metodami (najczęściej malowania).

 

Wykonanie instalacji z wykorzystaniem żeliwnych czarnych kształtek

Wykonanie drobnych napraw w systemie kształtek żeliwnych czarnych jest proste i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Instalacje wykonane w tej technologii w dalszym ciągu stanowią trzon kotłowni domowych zwłaszcza w instalacjach z kotłami i kominkami stałopalnymi. Zastosowanie systemu czarnych rur i kształtek w systemie mieszanym nie powoduje żadnych komplikacji. W jednej wspólnej instalacji mogą zostać zainstalowane materiały o różnych strukturach Polipropylem (PP), Miedź (CU), Rury wielowarstwowe w tym rury typu PE-RT/AL./PE-RT, PE-X, PE-RT.

Należy jednak przestrzegać zasady / reguły „przepływu”, w myśl, której montujemy materiały o różnym potencjale zgodnie z kierunkiem przepływu cieczy tak, aby nie wchodziły w interakcję. Przykładem jest montaż kształtek miedzianych w jednym odcinku z kształtkami stalowymi. W myśl reguły przepływu woda powinna w pierwszej kolejności przechodzić przez stal, a następnie przez kształtki miedziane.