Pompa Grundfos ALPHA2

Pompa Grundfos ALPHA2

Przedsiębiorstwo Grundfos jest jednym z najlepszych producentów pomp na świecie. W swoim szerokim asortymencie posiadają wszelkiego rodzaju typy pomp, miedzy innymi głębinowe, obiegowe, cyrkulacyjne, zanurzeniowe, a także do klimatyzacji oraz zastosowań przemysłowych. Przedsiębiorstwo Grundfos posiada zakłady produkcyjne na całym świecie. Firma Grundfos dużą wagę przykłada do ekologii, dlatego też wszystkie wytworzone produkty tego producenta są energooszczędne oraz przyjazne środowisku.

Sprawdzona jakość – pompy Grundfos Alpha2

Wśród pomp marki Grundfos wyróżnić można przede wszystkim pompę ALPHA2. Jest to pompa obiegowa przeznaczona do instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Do zalet tego rodzaju pompy zdecydowanie zaliczyć można jej korpus, który jest zabezpieczony przed korozją. Takie zabezpieczanie pozwala na pracę w trudnych warunkach przez wiele lat.  Dużym atutem ALPHA2 jest również zastosowanie w niej ceramicznego wała oraz łożysk, które minimalizują opory tarcia i gwarantują długą bezawaryjną prace. Z udoskonalonym silnikiem z magnesem trwałym i zaawansowaną hydrauliką ALPHA2 może pochwalić się wskaźnikiem EEI równym 0,15. Gwarantuje to oszczędność energii i niezwykły komfort użytkowania.

ogrzewanie

Alpha 2- funkcja AUTOADAPT

Pompa ALPHA2 wyposażona jest w funkcję AUTOADAPT. Dzięki tej funkcji pompa jest w stanie automatycznie dostosować wydajność swojej pracy do potrzeb instalacji. Takie działanie w dużym stopniu przekłada się na sporą oszczędność energii. Sterowanie pompą ALPHA2 następuje przy pomocy zaledwie jednego przycisku. Dzięki temu nastawianie i wybór poszczególnych trybów pracy jest niezwykle intuicyjny i prosty. Pompa ALPHA2 oprócz funkcji AUTOADAPT posiada również kilka innych przydatnych trybów. Pierwszym z nich jest proporcjonalne ciśnienie. W tym trybie ciśnienie zmienia się proporcjonalnie do przepływu i jest najlepszym wyborem dla systemów o dużych wahaniach przepływu.

Kolejnym trybem zastosowanym w ALPHA2 jest stałe ciśnienie. Tryb ten utrzymuje ciśnienie na stałym poziomie niezależnie od przepływu. Jest zalecany dla ogrzewania podłogowego i dwururowych systemów o małej zmienności przepływu. Ostatnim trybem, jaki posiada pompa obiegowa ALPHA2 jest stała prędkość, która zapewnia trzy tryby stałej prędkości dla instalacji o stałym przepływie. Dzięki wbudowanej pamięci, ustawienia są automatycznie zapamiętywane nawet w przypadku wyłączenia zasilania. Pompa obiegowa ALPHA2 jest również bardzo łatwa w montażu, dlatego też jest tak często wybieraną pompą wśród klientów.

Wszystkie pompy marki Grundfos cechują się niebywałą trwałością oraz bezawaryjną pracą przez wiele lat. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów przy produkcji, pompy Grundfos są jednymi z najlepszych na świecie.

One thought on “Pompa Grundfos ALPHA2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziewięć =