Wanna narożna z hydromasażem pozwoli Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, jakie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się a także upadku.
Część producentów oferuje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli nogami oraz wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do konkretnego gatunku wanny. Niezwykle istotne jest, aby montaż wanny był precyzyjny a także zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, które potrafią w przyszłości zepsuć komfort korzystania z urządzenia, by można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić fachowcom. Kiedy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż pokrywy. Obecnie producenci wanien proponują gotowe ścianki. Ich zaletą jest prosty oraz szybki montaż, jaki można zrealizować własnoręcznie. Co ważne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w rozmaitych kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dopasowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe charakteryzujące się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o prostych liniach czy w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często używane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie użytkowników producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 60 dB. Żeby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy powinna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 6 osób.

Masz niewielką łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z rozluźniających kąpieli w pachnącej pianie? Mamy dla Ciebie funkcjonalne rozwiązanie – wanny kątowe, które oszczędzają miejsce oraz zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najlepszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl bądź specjalistyczne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego stylu oraz są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to idealna opcja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Warto natomiast pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, jednak, jeśli pragniemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast układ i stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i dodatkowego wyposażenia łazienki.