Jeżeli metraż twojej łazienki pozwoli na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to gwarancja komfortu, długich i rozluźniających kąpieli.
W ofercie sklepów odnajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na materiał wykonania a także wygląd. W aktualnych ofertach odnaleźć można szeroki wybór nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie modele wanien odznaczają się bardzo eleganckim wyglądem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa albo inspirowanym nowymi, atrakcyjnymi pomysłami, jakie można znaleźć w folderach topowych producentów. Wciąż wielkim zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak oraz do niekonwencjonalnych wnętrz spełniających rolę komfortowego pokoju kąpielowego. Dobry wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych bądź owalnych, które dzięki owalnym kształtom gwarantują ogromną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie dobrze prezentują się w dużych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, którym należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy wymiar a także układ wanny. W małym pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, ustawiony pod ścianą. Choć należy przyznać, że takie rozwiązanie nieco osłabia efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanna wolnostojąca prezentuje się niezwykle dostojnie i ekskluzywnie. Kojarzy się ze eleganckimi łazienkami urządzonymi z najwyższym poczuciem stylu i gustu. Dostarcza do aranżacji podmuch lekkiej ekstrawagancji a także luksusu.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także wygodne. Innym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka natlenia wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba bardzo starannie rozważyć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto dopilnować, żeby miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był łatwy w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich wymiarów przykuwa wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie oraz po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na dbałość o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.