Umywalki z szafką to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim osoby dysponujące niewielką łazienką. To niezwykle praktyczna opcja, gdyż spełnia dwie funkcje jednocześnie, a jak wiadomo – w małej toalecie każdy centymetr jest ważny.
Z uwagi na system montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej górują umywalki ścienne. Są najtańsze i komfortowe w montażu, a syfon można schować za pomocą postumentu, półpostumentu bądź szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują jednak umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie albo częściowo wpuszczane w blat, podobnie jak zlewy kuchenne, pozwolą zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do gromadzenia np. środków higieny lub zapasu kosmetyków. Inne popularne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z którego została wykonana umywalka również ma niebagatelne znaczenie. Wiele typów jest także powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, które zdecydowanie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to surowiec wytrzymały na zadrapania, solidny a także trwały. Szklana umywalka idealnie wpisze się w styl modernistyczny, skandynawski albo minimalistyczny. Można także natrafić na umywalki metalowe bądź drewniane. Natomiast, jeśli chodzi kształt, aktualnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Wielkim zainteresowaniem cieszą się szafki łazienkowe dobrane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na utrzymanie jednakowego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one różne i zależą od tego, z jakich materiałów zostały one zrobione oraz jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Stand Alone Bathroom Sinks – Sink Designs and Ideas

Umywalka to jeden spośród ważniejszych detali wyposażenia łazienki. Potrzebna podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych powininna być odporna na osadzanie się kamienia i pozostałych zanieczyszczeń, solidnie wykonana, a zarazem wpisywać się w kierunki nowoczesnego wyglądu.
Umywalki kamienne są bardzo piękne, ale także kosztowne. Idealnie pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak i tradycyjnych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu a także piaskowca. Są niewrażliwe na zarysowania oraz ciężko je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej dużym ciężarem a także z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany kamień jest, bowiem niesamowicie zauważalny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, idealnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane lub też z długimi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być komfortowe oraz bezpieczne, zwłaszcza gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne i stare. Występuje szereg rozwiązań, które warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom korzystanie z łazienki. Najważniejsze, aby w takim pomieszczeniu znajdywał się prysznic, a nie wanna. Do wyposażenia łazienki należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe i chodniki na przyssawki, jakie ochronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem właściwego zabezpieczenia surowca oraz zastosowania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak dużą wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią minimum 50 cm, żeby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i dopasowane do stylu toalety, dlatego warto stworzyć analizę własnych potrzeb. Zanim dobierzemy właściwą umywalkę, należałoby narysować na kartce projekt urządzanego wnętrza. By toaleta była praktyczna, trzeba zachować dobre przestrzenie pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie wnętrza toalety zagwarantuje nam wygodę i bezpieczne korzystanie.