Remontując swoją łazienkę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej klasy, ponieważ remontujesz ją raz na naście lat. Moim zdaniem płytki to element, na którym nie warto oszczędzać, bowiem późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki wykorzystaniu płytek rektyfikowanych nawierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje łazience szyku oraz urody. Dobór tego modelu płytek ma także szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego klimatu pomieszczenia lub jak mamy małą toaletę, którą planujemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian i posadzek w toalecie niesłychanie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, odporne na uderzenia, ścieranie a także wszystkie zadrapania, są dodatkowo antypoślizgowe. Płytki łazienkowe systematycznie czyszczone są intensywnymi detergentami, dlatego zwracaj uwagę, by wybierać płytki niewrażliwe na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni aktualnie nie tylko funkcję użytkową, to także forma ekspresji artystycznej, dająca profesjonalistom niemal nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Piękna oraz prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Niepowtarzalny wzór a także szorstka faktura płytek wywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne także umożliwią Ci wykonać spójną i bardzo funkcjonalną dekorację otoczenia – dobierz modele najlepiej trafiające w Twój styl! Oryginalny efekt dekoracyjny zapewni wykorzystanie mozaiki w postaci niewielkich prostokątów, rombów, kamieni o dość kanciastych kształtach bądź kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a zarazem ciekawym stylem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drewno lub kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a również prezentuje się rzeczywiście efektownie.

Płytki łazienkowe coraz częściej stanowią o nastroju aranżacji. Doskonale dobrane płytki łazienkowe mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, ale również dodać łazience nowego stylu.
Trudno sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście nowe trendy w ich zakresie utrzymują się względnie dłużej. Mali użytkownicy również potrzebują mieć ubikację dostosowaną do ich wieku albo wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się jedynie do wanny, w jakiej będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to rodzaj przestrzennych, nowoczesnych łazienek, które przeważnie znajdują się blisko sypialni lub są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu mamy duże pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że toalety są miejscami o podwyższonej wilgotności powietrza. Podłogi wielokrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki chłonące wilgoć mogą być oblegane przez grzyby oraz pleśń, natomiast ich odporność będzie znacznie niższa. Zatem poleca się kupno towarów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym bardzo ważne będzie zachowanie schludności i czystości, zatem także płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby jednakże mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgotności może nieco zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie oraz pękać. Zdarza się to szczególnie często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich zalicza się również np. ogrzewanie podłogowe.