Parawan nawannowy pozwoli na przykład umilić dziecku zabawę w wannie – będzie mogło pluskać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła wzmacnianego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także dostosować do niego odpowiednią wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną żeby można było łatwo składać parawan a także odpowiednie wypłaszczenie dna żeby umożliwić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie konieczne, ale żeby mieć gwarancję, iż gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię wybrania wymiaru powierzyć specjalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej zostają zacieki z wody – warto wówczas nabyć parawan na wannę zabezpieczany dodatkową warstwą, która zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz jednocześnie ułatwi sprzątanie. Parawan nawannowy to estetyczne a także innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących higienę łazienki oraz schludny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie budowany. Parawan składa się z jednego stałego oraz jednego ruchomego elementu, który można odchylić do wewnątrz nad wannę lub na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie zniszczą powierzchni. Pytajmy sprzedających o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej doczyścić parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zachlapaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym rodzaju wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje mało miejsca a także zapewnia możliwość umieszczenia nad wanną suszarki na pranie.
Relatywnie najmniej powszechnym modelem pośród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, że produkt będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta lub szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak i natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony bądź z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej mocuje się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli natomiast chcemy mieć stylowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest też, czy parawan nawannowy posiada powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego lub paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan powinien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co zapewni prawidłowe funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to idealny kompromis, który ucieszy wszystkich domowników oraz pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.