Oprawy sufitowe to idealny wybór do współczesnych łazienek, jakie zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie komponują się one z całą aranżacją łazienki.
Obecnie na rynku można wybierać pośród olbrzymiej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, które zostały skonstruowane i zrobione w bardzo oryginalnej estetyce. Urokliwe kinkiety z dużą liczbą koralików a także kryształków doskonale sprawdzą się w toaletach zaaranżowanych w stylu glamour, natomiast estetyczne plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do pomieszczeń w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Ponadto ostatnio bardzo powszechny jest też styl przemysłowy, gdzie króluje metal, beton a także kolory szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą a także wiekową, która znakomicie dopełni całości ciekawej aranżacji. Najciekawszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest użycie źródeł światła LED. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie, aniżeli zastosowanie tradycyjnych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co istotne, takie źródła światła są również niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia bądź wilgoć. Dobór oświetlenia LED to również ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż łazienka jest też miejscem relaksu, w którym chcemy się odprężyć po trudach dnia. Należałoby więc zbudować w niej nastrój sprzyjający relaksowi, a w tej dziedzinie zalety światła są nieocenione. W sklepach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie rozlokowane w obudowie wanny, w podłodze bądź w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niezwykle istotne promieniowanie winno być tak zaplanowane, aby zmniejszyć, a najlepiej wyeliminować, efekt oślepienia. Z wykorzystaniem standardowych źródeł oświetlenia jest to bardzo kłopotliwe. Trochę lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach światła LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe mają przymocowane mleczne przesłony. Świetnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których współczynnik olśnienia jest znacznie najniższy. Dobrze dopasowane oświetlenie to gwarancja dobrej aranżacji, natomiast przy oświetleniu toalety obowiązkowo trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Inaczej dobierzemy światło do łazienek tradycyjnych, odwrotnie do SPA, a jeszcze inaczej do pomieszczeń industrialnych. Zobacz, co musisz wiedzieć dobierając oświetlenie do swojej łazienki!
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje zarówno głowice czy przyciski. Warto też upewnić się, gdzie dany produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako produkt krajowy. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na własne wyroby dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne kolory – od typowego chromu bądź złota, poprzez eleganckie – czerń albo biel, aż po egzotyczne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się zasadą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy poświęcić na baterie.