Część osób myśli o inteligentnym domu tylko w kwestii ogromnego wydatku. Należy natomiast wspominać, że dobrze ustawione jego funkcje mogą wytworzyć wielką oszczędność względem roku, dzięki czemu inwestycja błyskawicznie się zwróci.
Dzięki funkcji przypisywania przycisków do grup elementów oświetlenia, operowanie oświetleniem w całym budynku jest wiele wygodniejsze. Stawiając na dom z pełną automatyką będziesz mógł manipulować zasłonami, markizami, światłem, bramą garażową, albo wjazdową nie ruszając się z miejsca. Korzyścią z stosowania inteligentnego systemu jest zdolność dołączenia w każdej chwili nowego urządzenia. Dzięki osobistym ustawieniom, taki budynek dostosowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas i pieniądze oraz kontrolować to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, więc dzięki niemu solidnie i wygodniej. Budząc się w środku nocy wychodzimy na przedpokój. Nasz ruch dostrzega czujka sygnalizacyjna, natomiast system wie, iż początek ruchu nastąpił wewnątrz domu i był poprzedzony odblokowaniem drzwi w sypialni. System wie także, że z powodu nocnej godziny, w domu jest ciemność i po to by nas nie oślepić włączy światło wyłącznie na 60% mocy. Po znalezieniu przez czujkę ruchu w korytarzu na parterze, ogrzewanie nadal pozostanie w trybie Noc, bowiem system jest dostosowany z aktualnym systemem dnia i wie, że zegarek jest zaprogramowany na konkretną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe światło jednym przyciskiem, natomiast system alarmowy po upływie paru minut wraca do trybu czuwania. Trudno odpowiedzieć wprost na zapytanie, ile kosztuje taki lub inny system, gdyż (nie licząc planu, który zawsze powinien kosztować parę tysięcy złotych, jednak kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne elementy, a więc i koszty składowe.

Automatyka domów w Polsce jeszcze ostatnio była skierowana do wąskiego gremia osób. Już dzisiaj inteligentne instalacje stają się integralnym elementem naszego mieszkania.
Jeżeli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całkowitą wymianę płytek balkonowych, ich stan jest zadowalający (są dobrze przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a tylko ich estetyka i przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle funkcjonalną i nie drogą wersję odrestaurowania podłogi na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów drewnianych. Ich koszt nie jest wysoki, natomiast z montażem bez komplikacji poradzimy sobie samodzielnie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą duże pole do popisu i możliwość wielokrotnej wymiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z posadzki tarasu (nie są mrozoodporne) i przechować w domu do następnej wiosny. Kiedy posadzka na balkonie nie potrzebuje całkowitej wymiany, a uszkodzone są wyłącznie poszczególne płytki, warto poddać naprawy jedynie uszkodzone egzemplarze. Jak to zrobić? Wystarczy dokładnie usunąć okalającą wadliwy kafel fugę, wówczas za pomocą młotka a także dłuta delikatnie stłuc kafelek i wyjąć połamane kawałki. Po wyczyszczeniu podłoża spod wyjętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy przykleić nową płytkę. Na tarasach na których panuje półcień, temperatura jest bardziej stabilna, a powietrze nie tak wysuszone. Ziemia w skrzynkach i donicach dłużej zachowuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na balkonach południowych, bardzo nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o polskim kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by napawać się ładną pogodą przez pełen rok. Nawet, gdy Twój balkon jest zadaszony, powinieneś się przygotować na deszcz. Zatem bardzo ważne jest, aby swój balkon budować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę nasłonecznienie. Istotne jest także, czy jest tam wietrznie, bądź też nie. To ograniczy wybór roślin, ale wciąż będzie on spory. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów kwitnących tylko na żółto, biało czy czerwono, bądź do pelargonii, traw czy pnączy. Możesz też niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w mieszkaniu. Planów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje tarasu powinno się dobrze rozważyć.