Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety i działać sprawnie przez wiele lat. Zatem wybór odpowiedniego grzejnika jest tak ważny jeśli chcemy żeby nasza łazienka była komfortowa i funkcjonalna.
Przyjmując, że kaloryfery są analogicznej wielkości a także są zrobione z tego samego surowca to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki tylko dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, ponieważ często wentylacja jest tak zrobiona, że do łazienki nadchodzi gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie pomieszczenia i suszenie ręczników, także poza sezonem grzewczym. Wybierając grzejnik do łazienki warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie kupić kaloryfera ozdobnego. Kaloryfery wodne potrafią być wyposażone w ekran, jaki prócz kwestii ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do instalacji, i zarazem zwiększa przestrzeń emitującą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Tradycyjny grzejnik łazienkowy składa się z dwóch dużych kolektorów (zrobionych albo ze stali albo z aluminium), pomiędzy jakimi montowane są proste lub zaokrąglone rury. Kaloryfer ekspresowo wytwarza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia komfortowe ciepło i pomaga utrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Wybór optymalnego kaloryfera łazienkowego pozwoli zdobyć dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników i ubrań przez cały rok a także uatrakcyjnić wygląd toalety. Grzejniki ogrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niesłychanie efektywny sposób żeby podgrzać łazienkę.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego niepowtarzalny szaro – retro trend nada wnętrzu unikatowego charakteru. Możemy zdecydować się na taki model, który będzie funkcjonalny, a zarazem znakomicie zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest niesamowicie potrzebny szczególnie jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku czy zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem funkcjonalnym oraz estetycznym toalety. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa ogranicza wydzielanie ciepła około 20%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w narożniku domku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także spore okno w mieszkaniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Modny oraz funkcjonalny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, ogrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni ciepłą i suchą posadzkę oraz utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej toalecie. Dobry grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją łazienki i pracować bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to dobre rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełen rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.