Barwy ciemne wywołują poczucie intymności, natomiast łączone z bielą nadają rytm oraz dynamikę. Takie połączenie może być ciekawe, jeśli lubimy zdecydowany kontrast kolorów.
Powiązanie szarości a także czerni jest szczególnie popularne nie tylko w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz powszechniej a także odważniej wkracza także do naszych łazienek. Gdyż czarny kolor optycznie zmniejsza pomieszczenia, a biały je uwydatnia to połączenie odcieni sprawdzi się zarówno w średnich jak i sporych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza oraz jego kształtu. Do średnich łazienek i WC wystarczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet kątowe, jakie zajmują trudne do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od standardowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, jakie wykonane są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem liniowym, co w wyniku nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na innowacyjności. Oszklony natrysk z użytym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej przestrzeni.

Biało czarna łazienka to wyzwanie, ale także wspaniała gra, która gwarantuje nam niezapomnianą kreatywną przeprawę. Nie każdy ceni sobie takie kolory i należałoby spróbować dopasować je pod wszystkich lokatorów.
Szarość oraz czerń to odcienie kontrastowe. W zależności od preferencji można wyszukać połączenie z przewagą bieli (wtenczas toaleta będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej zagadkowa, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to połączenia niesamowicie modne oraz ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało postawić większą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na podłodze. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, iż przestrzeń nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w danym czasie na intymnej czerni, lub świeżej bieli. Dzięki temu zwykła toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zorganizowana toaleta w takiej tonacji znajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni a także zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się sfrustrowane i osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Niezależnie od kolorystyki czarnej, białej czy wielobarwnej, niewielkie mieszkanie można zorganizować tak, by optycznie wydawało się większe. Nie musisz dlatego rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na poziomie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, należałoby postawić w takim miejscu, by z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią gromadzić kurz lub być jej całkowicie pozbawiona, co pomoże mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, że mimo braku jasnych odcieni, Wasze pomieszczenie będzie miało niepowtarzalny klimat.