Brama garażowa to artykuł, jakiego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram istotna jest jej jakość wykonania, więc dopasowując bramę trzeba wziąć pod uwagę parę czynników.
Dopasowując bramkę należałoby zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy stosowane w projektach automatycznych mają mechanizmy przeciążeniowe, jakie zatrzymuje bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie także mają na celu zatrzymanie bramy, jeśli wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą równowagę optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramką a fasadą domku. To dwa detale niesamowicie ściśle ze sobą połączone – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady budynku. Z tego powodu kolor bramy garażu oraz fasady powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej zwiększa komfort użytkowania. Jeśli pozwoli na to powierzchnia, można zastosować drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy model, kolor i wypełnienie, jak płaszcz bramki. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, stanowiące nierozłączną część bramy. Bramki uchylne mają niesamowicie ciekawe parametry użytkowe i funkcjonalne, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej ceny. Doskonałej jakości komponenty i stabilna konstrukcja powodują, że jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to oryginalność a także automatyka w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające komfort i wygodę i dobrą izolację cieplną. Plusem bramy segmentowej jest również możliwość zintegrowania jej praktycznie w dowolny kształt wnęki garażowej.

????????????????????????????????????

Wybór bram garażowych jest duży. Do wyboru mamy wiele ofert w różnorodnych odmianach instalacyjnych. Jak optymalnie dobrać bramę do swojego garażu? Zobacz ten post i dowiedz się więcej o bramach!
Powszechnie używane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki nowoczesnemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie posiadają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce wewnątrz garażu, lecz również sprawia, iż brama porusza się cichutko, natomiast jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki przestrzega przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramki w przypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt bądź ergonomiczną klamkę, które pozwolą bez kłopotu otwierać i zamykać bramkę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najtańsza forma na wygodne i odporne zamknięcie własnego garażu, niezależnie od tego czy jest stosowana na naszej działce czy w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane wrota do góry pozwolą na swobodny dostęp do garażu kiedy i na bezpieczny i łatwy wyjazd auta. Jednocześnie można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój samochód bez konieczności wysiadania z niego. Mimo wielu właściwości bramka uchylna nie wytrzymuje często zestawienia z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla użytkowników doceniających komfort bramy mogą być zaopatrzone w pilotowany radiowo napęd, który łączy ogromną moc z pięknym stylem. Długoletnie użytkowanie bramy zapewnia zastosowanie znakomitej jakości aluminium – materiału odpornego na rdzę. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak oraz konstrukcja garażu oraz wielkość powierzchni na podjeździe.