białe meble łazienkowe

Biel przez wielu uznawana jest za kolor staromodny, nieciekawy i tak naprawdę nijaki. Jednak to właśnie on zazwyczaj króluje w łazienkach i w tej kwestii niewiele na dobrą sprawę zmieniło się na przestrzeni lat. Pomimo całej gamy kolorystycznej wyposażenia łazienkowego, to właśnie to białe wciąż króluje w rankingach wnętrzarskich. Jednymi z tych elementów są meble. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mebli łazienkowych białych, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj wady oraz zalety takiego wyboru.

Zalety białych mebli do łazienki

Zastanawiając się nad zaletami białych mebli,zaczęłam myśleć nad znaczeniem samej kolorystyki. Otóż kolor biały kojarzony jest z higieną, czystością, ładem. I chyba właśnie z tego powodu biel jest tak pożądana w łazience. Jasne przedmioty zdają się być bardziej sterylne. A w pomieszczeniu, jakim jest łazienka, jest to bardzo ważne. Kolejną zaletą bieli jest to, że pomoże optycznie powiększyć dane wnętrze.

Łazienka przeciętnego Polaka nie należy z całą pewnością do największych. Z tego powodu w aranżacjach wiele osób stara się powiększyć ją wizualnie na wiele sposobów. Jednym z nich jest stosowanie jasnych barw. Kolejną zaletą bieli jest fakt, że pasuje ona do praktycznie każdej kolorystyki. Biała łazienkowa szafka będzie współgrała z nawet najbardziej odważnymi połączeniami.

białe meble

Obecnie wybór białych mebli łazienkowych jest ogromny. Można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Przed dokonaniem zakupu należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na kwestie wizualne, ale także na parametry techniczne danego mebla. To bowiem od nich zależeć będzie, czy szafka, komoda czy słupek będą sprawdzały się dobrze przez wiele lat. Najkorzystniej przed zakupem jest poczytać opinie na temat danego produktu i przede wszystkim kupować w sklepach branżowych, w których nie ma przypadkowego asortymentu, jak w marketach.

Czy warto kupować meble w kolorze białym?

Białe meble czy to do łazienki, salonu czy kuchni nie są pozbawione wad. Największą ich wadą jest bowiem to, że na ich powierzchni doskonale widoczne są wszelkie zabrudzenia czy kurz. Takie meble wymagają więc regularnej pielęgnacji. Systematyczność jest w ich przypadku kluczowa. Oczywiście decydując się na białe meble, należy także zwrócić uwagę na powierzchnię. Z całą pewnością łatwiejsza w utrzymaniu czystości będzie gładka, pozbawiona porów, w których mogą pozostawać zabrudzenia, które z czasem będzie coraz trudniej usunąć.

Decydując się na meble w takiej kolorystyce, należy pamiętać także o tym, że jeśli w pomieszczeniu będzie zbyt dużo bieli, może ona okazać się zbyt zimna, a także i mało ciekawa w odbiorze. Trikiem, który jest chętnie w takich przypadkach stosowany przez projektantów wnętrz, jest zastosowanie dodatków, które dodadzą nieco ciepła aranżacji. W nowoczesnych projektach ciekawie wygląda biel w połączeniu z ciepłym drewnem, brązami lub też odważnymi żółciami. W jasnym wnętrzu mogą pojawić się także żywe kwiaty doniczkowe, które nie tylko są obecnie bardzo modne, to także wprowadzą do łazienki świeżości i lekkości.