Powodów, dla których warto wybrać biel, jako kolor przeważający jest mnóstwo. Ważne jest, żeby wybierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym i mieć koncepcje na całość aranżacji.
Świetnym projektem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy szyku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dopasować wyłącznie niewielkie dodatki, również dopasowane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, kiedy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco chłodnym i sterylnym. Zatem warto złamać tę nudę, pobudzając kuchnię innymi kolorami. Bardzo powszechne jest wykańczanie białej kuchni elementami z drewna – biel oraz drewno to doskonała para, jaka przeważnie skutkuje dobrym rezultatem wizualnym. Powszechne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i eleganckiej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny toporny blat okryty twardym laminatem z małą ilością złotych kropek zagwarantuje solidny akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzór sprawi, że wszystkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

Bardzo często ludzie poszukujący projektu na aranżacje decydują się na białą kuchnie. Nic w tym niezwykłego jasne odcienie są dużo łatwiejsze w aranżacji i dobrze łączą się z innymi elementami aranżacji kuchni.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się często nieskomplikowaną, minimalistyczną oraz elegancką formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą zawierać zdecydowane, intensywne, jaskrawe kolory, fronty z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być powiązane z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez rodzimych architektów a także projektantów przedstawiają się niesłychanie efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na wstępie warto zaznaczyć, iż ta przestrzeń winna wynosić ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niskiego wzrostu, warto tę odległość zmniejszyć, by nie komplikować użytkowania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać jednocześnie większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego humoru bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja starczy, by wygląd kuchni był zdecydowanie inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble dobrej jakości, jak i te zrobione z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz ostateczny efekt. W folderach marketów znajdziesz wielki wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli natomiast Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny kształt lub po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu a także ekologicznych materiałów. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Ozdoby winnym być zredukowane do minimum, by móc w pełni cieszyć się skandynawską prostotą. Aby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe bądź kolorowe zamienniki. Należałoby zdecydować się też na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz jednolite płaszczyzny frontów.