Realizując kompleksowy remont kuchni należałoby pokusić się również o wymianę baterii zlewozmywakowej. Pamiętaj, najważniejsze jest, aby aranżacja była jednolita a także przede wszystkim funkcjonalna.
Dopasowując baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana powłoka baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Kolejnym atutem jest prostota mycia. Nie znaczy to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc vis-a-vis wymaganiom konsumentów, oferują baterie, jakich projekt znakomicie współgra nawet do innowacyjnego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale aktualnie jest wypierane przez baterie stojące.

Jeżeli urządzasz własną wymarzoną kuchnię czy planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, zachęcamy do tego, by poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem element urządzenia, jaki musi pełnić wiele zadań, a przy tym powinien dodatkowo wyglądać pięknie, bowiem nie da się go w żaden sposób zamaskować.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe oraz komfortowe. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która natlenia wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlew to połączenie, które należy bardzo dokładnie przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, by miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Naturalnie, równie istotny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo dość małych rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce i po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak również finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.