Uważam, iż w przypadku wybory armatury warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o podstawowych parametrach, o jakich musisz pamiętaj dopasowując baterię!
Dzięki udoskonalonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nienaganny design przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle funkcjonalny system montażu, jaki umożliwia na natychmiastową instalację w toalecie. Dobrej jakości bateria winna posiadać również specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, którym regulujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak i jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane guzikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania stosunkowo kosztowne, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w hotelach oraz restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują dodatki, jakie możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak podstawowe, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednakże pamiętać, że produkty te są niezwykle proste, niejednokrotnie słabszej jakości i mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanina wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to towar, jaki kupujemy na długie lata. Myślę, iż warto poznać kilka kluczowych szczegółów, aby zakupić produkt dobry i bezusterkowy tak, aby nigdy nas nie zaskoczyła zalana łazienka.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice bądź przełączniki. Należałoby także upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – wymieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako produkt krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na swoje wyroby udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite odcienie – od tradycyjnego chromu lub złota, przez eleganckie – czerń lub biel, aż po egzotyczne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozstawienie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym mocniejsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i jedynie budżet, jaki chcemy wyłożyć na baterie.