Basen ogrodowy to idealne rozwiązanie dla osób, jakie niekoniecznie czują się komfortowo w tego rodzaju pomieszczeniach publicznych, a chciałyby natomiast zadbać o swoje zdrowie i sprawność lub ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to budowy oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale również najdroższe. Większe modele basenów stelażowych posiadają dodatkowo opcję dodania filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów również wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej solidne są baseny na stelażach, jednak równomiernie ich cena jest także większa. Mają one duże rozmiary, więc należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby zredukować wydatki związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wody, ustawiamy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Zatem warto kupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie jedynie tradycyjna gumowa kaczka, natomiast także różne statki i łódki (także takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż basenu wraz z dołączoną do produktu instrukcją nie sprawia poważniejszych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w czasie kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Świetnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu umożliwią nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w harmonii i spokoju z grupą znajomych twarzy czy najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe zlokalizowany na terenie nieruchomości znacznie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domku, możemy otrzymać za niego znacznie lepszą cenę. Aktywność ruchowa to najefektywniejsza metoda zachowania odpowiedniej formy. Każdy wie, że pływanie jest najskuteczniejszą metodą terapii dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj natomiast, iż dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby dorosłej jest stałe monitorowanie a także kontrolowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej pobliżu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie kwestie skupiać uwagę, wybierając basen dla dzieci, by kupić produkt trwały i bezpieczny. Ofert jest dużo jednak odpowiedni basen winien charakteryzować się paroma czynnikami.
Jeżeli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to efektywnie ograniczymy nie tylko wydatki podgrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania używa się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo odporne i bezpieczne, ponieważ po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalne balony wypełnione powietrzem. Obowiązkowe wyposażenia basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto również pomyśleć o akcesoriach zwiększających komfort kąpieli – stopniach lub skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po wymyciu zbiornika, napełnić go ponownie. Warto także zaopatrzyć się w siatkę, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Robaków bądź liści. Wskazany jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z dna basenu. Raz na jakiś okres powinniśmy również odkażać wodę w basenie. W sklepach są dostępne specjalne środki tlenowe -czyszczą one wodę i, co istotne, nie dają przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, aby nie trzeba go było częstokroć sprzątać. Folia pęcherzykowa pomaga też utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie parę tysięcy złotych.