Fotele biurowe to zawsze nie łatwy orzech do zgryzienia dla każdego pracodawcy. Meblując biuro należy wziąć kilka bardzo ważnych czynników pod uwagę, w szczególności jeśli mówimy o fotelach biurowych. Nie bez przyczyny mówi się, że wygoda ma duży wpływ na efektywność naszej pracy, dlatego fotele biurowe powinny być idealnie dopasowane do wszelkich potrzeb Twoich pracowników. Co więcej, jako pracodawca musisz przyłożyć wiele uwagi do tego, aby fotele były ponadczasowe i mogły służyć w Twojej firmie przez długie lata.

fotel biurowy

Fotele biurowe – czym się kierować przy wyborze?

Wygoda
Wygoda to aspekt najważniejszy. Niektórzy mówią, że fotele biurowe dzielą się jedynie na wygodne bądź niewygodne. Jest w tym sporo racji, ponieważ wygodny fotel to więcej jak połowa sukcesu w każdym biurze. Postaw na fotele z wysokim oparcie, podłokietnikami oraz regulowanym siedziskiem, a na pewno wszelkie standardy wygody zostaną zachowane jak należy.

Elastyczność
Elastyczność to coś co niejako łączy się z wygodą. Elastyczne fotele biurowe dopasowują się do naszego wzrostu, biurka oraz pozycji. Mówiąc o elastyczności przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na regulację wysokości siedziska. Im wyższy zakres, tym fotel jest elastyczniejszy. Tutaj warto również przyłożyć wagę do regulacji oparcia oraz podłokietników. Mówiąc o elastyczności koniecznie należy jeszcze pamiętać o kółkach, które z pewnością ułatwią życie Twoim pracownikom.

Materiał, z którego fotel został wykonany
Materiał wiąże się przede wszystkim z odpornością na zniszczenia. Postaw na mocny materiał, raczej w ciemnych barwach, a fotel zostanie w nienaruszanym stanie przez długie lata. Odradzamy fotele skórzane, one znacznie lepiej prezentują się w gabinetach dyrektorów.

Wytrzymałość konstrukcji
Wytrzymałość i stabilność konstrukcji to również wygoda. Znacznie przyjemniej pracuje się siedząc na wygodnym, stabilnym fotelu, gdzie każdy wykonywany ruch nie jest zagrożeniem.

Design dopasowany do Twojego wnętrza
I już na sam koniec design. Wybierz fotele, które dopasują się do wnętrza, a na pewno wpłynie to na dobry klimat w pracy.